Witamy na naszym blogu:

Testy PAG ALERTYS zrewolucjonizowały podejście do kontroli cielności na świecie

Three milk tube sample icon

IDEXX to lider w zakresie zaawansowanej opieki zdrowotnej nad zwierzętami, który w 2012 opracował i wprowadził na rynek testy PAG ALERTYS, nieinwazyjne badanie, sprawdzające cielność z próbek mleka. Badanie dostępne jest dla polskich hodowców od początku 2019 roku.

Testy PAG swoją nazwę wzięły od białek, które powstają w trakcie ciąży. To tak zwane glikoproteiny ciążowe (z ang. Pregnancy Associated Glycoproteins), które powstają w embrionalnych obszarach łożyska i są możliwe do wykrycia w badaniach krwi oraz mleka. Dostarczają one takich podstawowych informacji, jak: ciąża, brak ciąży, i powtórz badanie gdy wynik nie jest jednoznaczny, co może świadczyć o niedawnym poronieniu. Nie znajdziemy w nich natomiast informacji bardziej szczegółowych, jak etap ciąży, płeć cielęcia czy ciąża mnoga. O tym, jak prawidłowo samodzielnie wykonać test i otrzymać wyniki (tak, jest to możliwe!), piszemy w artykule zatytułowanym Samodzielnie sprawdzaj cielność swoich krów. 

Niepodważalnymi zaletami testów PAG jest oszczędność w kosztach utrzymania stada oraz nieinwazyjność tej metody. Wprowadzenie testów PAG do rutynowego zarządzania stadem usprawnia reprodukcję, pozwala na szybsze zlokalizowanie niezacielonych krów, a tym samym przyspiesza proces ponownej inseminacji czy konieczności wdrożenia leczenia. Daje to także realne poczucie panowania nad rozrodem w stadzie. Dla krów taki test nie jest w żaden sposób inwazyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania krów jest bezbolesny i nie powoduje stresu ani nie zaburza codziennego rytmu pracy.

Testy PAG wprowadzają obustronne korzyści, dla hodowcy oraz dla jego bydła. Wprowadzenie ich do regularnych działań kontrolnych usprawnia całe zarządzanie stadem, które staje się efektywniejsze i bardziej oszczędne. Istnieją różne sposoby na zamówienie testów PAG ALERTYS


Możesz przeczytać o nich więcej na naszej stronie, zapytać swojego zootechnika lub skontaktować się z przedstawicielem PFHBiPM. 


Dołącz do innowacyjnej grupy polskich hodowców, którzy z satysfakcją korzystają z testów niemalże 2 lata!

Odwiedź nasze blog, aby dowiedzieć się więcej o teście

Samodzielnie sprawdzaj cielność swoich krów

Najlepszy sposób na monitorowanie cielności

Jak efektywnie prowadzić rozród bydła?

SPRAWDZONY PRZEZ ROLNIKÓW

W POLSCE I NA CAŁYM ŚWIECIE

44,000,000

PONAD

TESTÓW WYKONANYCH NA CAŁYM ŚWIECIE

Skontaktuj się z najbliższym laboratorium

Opracowany przez IDEXX, czołowy w diagnostyce weterynaryjnej test ciążowy z mleka Alertys™ wykonano od 2013 r. ponad 44 milionów razy. Badanie z mleka jest niezawodnym narzędziem dla dziesiątków tysięcy hodowców na całym świecie.

Więcej informacji na temat testu ciążowego z mleka Alertys™ można uzyskać, kontaktując się z najbliższym laboratorium.

Skontaktuj się

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Możesz przeczytać, w jaki sposób je wykorzystujemy w naszej

Polityka prywatności | Warunki korzystania

© 2024 IDEXX Laboratories. Wszelkie prawa zastrzeżone.

IDEXX Alertys Milk Pregnancy Test